Skolēni mācās izprast savas emocijas
29.11.2024
Ir zināms, ka mūsdienās ir svarīgas ne tikai zināšanas, ko var iekalt stundās, bet arī tā saucāmās mīkstās prasmes (soft skills), jeb starpnozaru prasmes, kas ir saistītas ar cilvēka personību, prasmēm un ētiku. Parasti tās netiek mācītas tiešā veidā, bet veidojas dzīves pieredzes laikā.
Sabiedrības integrācijas fonds, īstenojot mācības psihoemocionālās noturības attīstīšanai bērniem un jauniešiem, ir uzsācis projektu “Ģimenei draudzīgas vides un sabiedrības veicināšana”. Projekta ietvaros sadarbībā ar “ESI/Emocionālā un sociālā intelekta centrs” ir izstrādāta neformālās izglītības programma “Apzinies, vadi, dari – tu vari” bērnu psihoemocionālās noturības veicināšanai, kuras mērķis ir sekmēt pozitīvu bērnu attīstību un sociālo integrāciju, ļaujot īstenot viņu potenciālu veiksmīgai dzīvei. Mācību saturs balstīts bērnu emocionālajai noturībai aktuālās tēmās – attiecības ģimenē un starp vienaudžiem, emociju regulēšana, veselīgas robežas, konfliktu risināšana, cieņpilna komunikācija u.c. Arī Daugavpils Saskaņas pamatskolas 2.c, 4.a un 6.a klases piedalās pilotprojektā, īstenojot nodarbības “Apzinies, vadi, dari – tu vari!”
Nodarbību laikā ar neformālu un radošu metožu palīdzību skolēni mācās izprast, kas ir emocionālais atbalsts, apgūst konfliktu un problēmu risināšanu. Diskutē, kas ir droša vide, kā veidot savstarpējās attiecības klasē un ar draugiem. Katram vecuma posmam ir īpaši izstrādāta darba burtnīca, kas darbošanos un sarunas padara interesantākas un saprotamākas.
Vairāk informācijas par projektu:
šeit